Väga paljudel inimestel on üsna kindel ettekujutus sellest, milline üks rahuldust pakkuv partnerlussuhe peaks olema. Sageli aga saavad nad pettumuse osaliseks kui tegelik reaalsus neid valusa hoobina tabab. Mis on siis selle põhjuseks? Tihti võivad siin rolli mängida müüdid, millega partnerlussuhtesse siseneme. Kui need müüdid kinnitust ei leia, siis leiame end pettunud ja vihasena. Oleme agarad oma partnereid süüdistama, et nad meie elu ära on rikkunud. Tegelikult aga võiksime endale otsa vaadata ja analüüsida, kas ootused, mida suhtele ja oma partnerile esitasime, olid üldse realistlikud.
Müüt nr 1:
„See imeline armunud tunne, mis mind minu armastatuga seob, jääb meie vahel püsima kuni surmani!“
Inimesed, kes on äsja armunud ja leidnud oma unelmate partneri, usuvad sageli, et nendevaheline tunne on nii tugev, et ei muutu kunagi. Tegelikkus aga näitab, et armumine on tugev hormonaalne reaktsioon organismis, mis kestab kõige rohkem kaks aastat . Pärast seda armumise tunne rahuneb, teiseneb ja võib kasvada sügavaks teineteisest hoolimiseks ning armastuseks. Samas võib see ka jahtuda ja muutuda tüdimuseks, mis paarid lahku viib.
Müüt nr 2:
„Kui ma olen leidnud selle Õige, siis toimib suhe iseenesest!“
Inimestel on sageli arvamus, et õige partner on see, kellega ei teki kunagi suuremaid lahkhelisid ja kõik laabub iseenesest. Õige suhe on see, kus ei pea suhte nimel vaeva nägema ega pingutama. Suhe püsib värskena ka aastakümneid. Tegelikkus näitab, et varem või hiljem ilmnevad suhtes erimeelsused ja nendest ülesaamine vajab mõlemapoolset pingutust ja eneseületust, vastastikkust usaldust ja avatust. Just ühiselt üle saadud raskused liidavad partnereid veelgi ja suurendavad nendevahelist lähedust.
Müüt nr 3:
„Kui ma olen leidnud selle Õige, siis ta mõistab minu soove ja vajadusi sõnatult!“
Inimesed arvavad, et õige partneri puhul ei pea talle ette ütlema, mida ma vajan või suhtelt ootan. Tõeline partner peaks mõistma seda intuitiivselt. Naised eeldavad, et mehed intuitiivselt tajuvad, mis tujus naine parasjagu on ja kuidas mees võiks sellele tujule reageerida, millal naisele lilli kinkida, millist üllatust naine ootab tähtpäevaks. Mehed omakorda eeldavad, et naine teab, millal mehele piisav vabadus ja privaatsus jätta ja meest oma detailsete küsimustega mitte piinata. Millal mehele tunnustust jagada ja kuidas olla iga päev heas tujus. Tegelikkus on paraku see, et meil puudub piisav telepaatiline taju mõistmaks oma partneri muutlikke tujusid ja väljendamata vajadusi. Vaid siis, kui riskime enda vajadusi selgelt välja öelda, on võimalik nende täitmine.
Müüt nr 4:
„Selline, nagu mu partner on suhte alguses, selliseks ta jääb pikkadeks aastateks!“
Osad inimesed loodavad, et partner ei muutu kunagi. Et ta on alati sama särav ja kütkestav ja omapärane, kui suhte alguses. Tegelikkus on see, et me kõik muutume ajas. Erinevad elusündmused panevad meid elule teisiti vaatama. Muutuvad meie väärtushinnangud, hoiakud, tõekspidamised. Ilma muutumiseta ei toimuks ka arengut. Kui soovime, et partner ei muutuks, siis justkui võtaksime temalt arenguvõimaluse. Partneri muutumine paneb proovile meie kohanemisvõime ja see ärgitab omakorda meid sisemiselt kasvama.
Müüt nr 5:
„Kui suhte alguses polegi kõik päris ideaalne, siis küllap mul õnnestub partner ümber kasvatada ja enda käe järgi kujundada!“
Osad inimesed usuvad siiralt oma võimesse partnerit muuta. Tegelikkus on see, et muutuda saab igaüks ise ja vaid siis, kui ta seda tahab. Meil on võimalik teatud määral teisi mõjutada, aga mitte vägisi muuta suunas, kuhu teine muutuda ei taha.